tarihinde yayınlandı Yorum yapın

43 Megapiksel: Samsung ISOCELL Slim GH1 tanıtıldı

43 Megapiksel: Samsung ISOCELL Slim GH1 tanıtıldı

Yeni kamera sensörünün kullanıldığı telefonlarda 10.9 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekilebiliyor. Bunun sebebi dört pikselin birleştirilmesi. 108 ve 64 Megapiksel sensörlerden daha küçük olan ISOCELL SLIM GH1, pikselleri birleştirerek 1,4 μm sayesinde düşük ışık senaryolarında daha iyi bir çözüm sunuyor.

Sensörün yapısı, telefon üreticilerinin görüntü kalitesinden taviz vermeksizin bu sensörün kullanıldığı ince telefonlar üretebilmesine imkan tanıyor. Samsung’un yeni sensörü optik kaybı en aza indiren, renkleri keskin ve canlı tutan piksel yalıtımıyla birlikte geliyor.

Hızlı otomatik netleme ve gerçek zamanlı HDR için EIS ve Super PD faz algılama özelliği sensörün öne çıkan özellikleri arasında. Aynı zamanda bu sensörün kullanıldığı telefonların, 4K çözünürlükte 60 FPS video kaydı yapması mümkün.

Tabi, yüksek çözünürlükte video kaydı için telefonun güçlü bir işlemciye sahip olması gerekiyor. Samsung, ISOCELL Slim GH1’in seri üretimine bu yılın sonuna kadar başlamayı planladığını söyledi.

Bir yanıt yazın