tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Apple’da büyük bir ayrılık daha yaşandı!

Apple’da büyük bir ayrılık daha yaşandı!

Disney CEO’su Bob Iger, Apple’ın salı günü düzenlediği etkinlik sonrasında, Apple’ın yönetim kurulundan istifa etti. Bob Iger yönetim kuruluna 2011 yılında, iPhone 4S piyasaya sürüldükten sonra katılmıştı.

Disney CEO’su Bob Iger, Apple’dan ayrıldı!

Bu ayrılığın nedeni ise Apple ve Disney’in rakip ürünlere sahip olması. Disney’in uzun yıllardır film sektörünün içinde bulunması kendisine geniş bir kütüphane sunuyor ve bunu yeni yayın hizmeti olan Disney + ‘da değerlendirmek istiyor.

Apple ise son dönemde adını sıkça duyduğumuz Apple TV+ ile yayın servisleri arasına katılıyor. Iger, New York Times gazetesine verdiği demeçte “ Tim Cook ve yönetim kurulu üyelerine büyük saygı duyuyorum. Apple, ürünlerinin ve çalışanlarının kalitesi ve bütünlüğü ile tanınan, dünyanın en beğenilen şirketlerinden biri ve şirketin yönetim kurulu üyeliğine hizmet ettiğim için minnettarım” dedi.

Cook, Iger’in olumlu ifadelerini yineledi ve ona “ Özel bir vizyona sahip ve tüm CEO’lar için bir rol modeli” dedi. Ek olarak “Her şeyden öte, Bob bizim dostumuz. Kalbi ile önderlik eder ve zamanından ve tavsiyesinden dolayı daima cömert davranır. Bir yönetim kurulu üyesi olarak şirkete olan katkılarını özleyeceğimiz halde, kararına saygı duyuyoruz ve hem Bob hem de Disney ile olan ilişkilerimiz gelecekte devam edecek” açıklamasında bulundu.

Daha önce belirttiğimiz gibi her iki şirket yayın platformlarını kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Apple TV+ 1 Kasım’da ayda 5 DolarDisney + ise 12 Kasım’da ayda 7 dolar karşılığında kullanıcılarla buluşacak.

Bir yanıt yazın