tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Realme 6 daha yetenekli bir telefon haline geldi!

Realme 6 daha yetenekli bir telefon haline geldi!

Kısa süre önce Türkiye pazarına giriş yapan ve fiyat / performans oranı yüksek telefonları ile dikkat çeken Realme, geçtiğimiz hafta Realme 6 ve Realme 6 Pro modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Realme 6 güncelleme aldı! Artık daha yetenekli bir telefon!

Bir haftanın ardından RMX2001_11_A.11 sürüm numarasını taşıyan ilk yazılım güncellemesi yayınlandı. Mart 2020 güvenlik yamalarını cihaz ile buluşturan güncelleme, Asistan’ı kaydırma hareketiyle etkinleştiren hatayı gideriyor. Ek olarak Soloop isimli video düzenleme uygulaması güncellemeye entegre bir şekilde geliyor ve telefonun 16 Megapiksel çözünürlüğündeki kamerası iki yeni özelliğe kavuşuyor: Gece Modu ve 120 FPS ağır çekim video kaydı.

Realme güncelleme için henüz bir açıklama yapmadı, ancak ekran görüntüleri her şeyi gözler önüne seriyor. Ayarlar > Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek güncelleme kontrolü gerçekleştirmek mümkün. Şu anda sadece Hindistan’da mevcut olan telefon 24 Mart tarihinde Avrupa’da piyasaya sürülecek.

6.5 inç büyüklüğe ve 90 Hz yenileme hızına sahip olan IPS LCD ekranı 1080 x 2400 piksel çözünürlük sunan telefon, 12 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.05 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli MediaTek Helio G90T‘den güç alıyor.