tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Yerli otomobile bir destek de MEB’den!

Yerli otomobile bir destek de MEB’den!

27 Aralık tarihinde Gebze’deki Bilişim Vadisi‘nde TOGG tarafından tanıtılan yerli otomobil tüm ülkede büyük bir heyecan yaratmıştı. Dün markalaşma sürecinin açıklanmasının ardından bugün de MEB yerli otomobil için planını açıkladı!

MEB yerli otomobil için planını açıkladı!

Yerli otomobil tanıtımının ardından sürecin hızlı bir şekilde ilerleyeceğini gösteren markalaşma süreci de dün TOGG’un Twitter hesabından yayınlandı. Bugün de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yerli otomobile destek ve otomobilin üretiminde görev alacak nitelikli iş gücünü yetiştirmek için yapılan planı paylaştı.

MEB tarafından yapılan plana göre, Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde “Elektrikli Araçlar” dalı açılacak. Önümüzdeki yeni eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerini alacak alan ile hibrit araçlar, elektrikli araçlar, hidrojenle çalışan araçlar, pil teknolojisi, elektrikli motorlar, sensörler, görüntü işleme, led teknolojisi, CCTV (Kapalı Devre Kamera Sistemleri), mekanik sistemleri, şarj istasyonları teknolojisi, elektroliz teknolojileri ile ilgili tüm yetkinlikler öğrencilere kazandırılacak ve nitelikli iş gücü yetiştirilerek istihdam edilecek.