tarihinde yayınlandı Yorum yapın

2019’un en çok kazanan YouTuber’ı belli oldu

2019’un en çok kazanan YouTuber’ı belli oldu

Sosyal medya platformları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Keyifli vakit geçirmemizi sağlayan platformlar aynı zamanda önemli birer gelir kapısı diyebiliriz. Bu platformlardan biri de YouTube. YouTube hem sahip olduğu içeriklerle hem de YouTuber’larla sürekli gündemimizde. Son olarak, 2019’un en çok kazanan YouTuber’ı belli oldu.

2019’un en çok kazanan YouTuber’ı

Forbes dergisi tarafından açıklanan 2019’un en çok kazanan YouTuber’ı, 8 yaşındaki Ryan Raji oldu. Ryan’s World isimli kanalın sahibi, 2019’da 26 milyon dolar gelir elde etti. 22,9 milyon takipçisi olan Ryan, geçen yıl da 22 milyon dolar kazanç elde etmişti.

Bu arada Ryan’ın oyuncak tanıtımları yaptığını belirtelim. Ailesi ile birlikte Teksas’ta yaşayan Ryan, her gün milyonlarca izleyiciye ulaşıyor.

Ryan’ın 2016 yılında yayınlanan ve 1,9 milyar kez izlenmiş olan bir videosu bulunuyor. Yaklaşık 6 dakikalık videoda Ryan, bahçelerindeki şişme su kaydırağına gizlenmiş olan sürpriz yumurtaları buluyor.

Ryan ile birlikte ne çok kazanan YouTuber’lar da açıklandı.

Listenin ikinci sırasında 20 milyon dolarlık geliri ile Dude Perfect yer alıyor. Üçüncü sırada ise 18 milyon dolar ile Nastya var.

Listenin geri kalanı ise şöyle sıralanıyor:

Rhett and Link: 17.5 milyon dolar
Jeffree Star: 17 milyon dolar
Preston Arsement: 14 milyon dolar
PewDiePie: 13 milyon dolar
Markiplier: 13 milyon dolar
Daniel Middleton: 12 milyon dolar
Evan Fong: 11.5 milyon dolar