tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Galaxy A90 özellikleri tüm detaylarıyla netleşti!

Galaxy A90 özellikleri tüm detaylarıyla netleşti!

Samsung‘un bu sıralar adından çokça söz ettiren yeni telefonu Galaxy A90 büyük bir sızıntı ile karşımızda. Bugün sızdırılan kutu görselleri ile Samsung Galaxy A90 özellikleri tüm detaylarıyla netleşti.

Samsung Galaxy A90 özellikleri yeni sızıntı ile netleşti!

Samsung‘un özellikle son birkaç gündür birçok sızıntıyla karşımıza çıkan yeni telefonu Galaxy A90 sızdırılan resmi afiş ile tasarımsal olarak netleşmişti. Bugün ise cihazın kutu görselleri ile cihazın hem donanım hem de tasarım özellikleri netleşti.

Galaxy A90’ın kutu üzerindeki tasarımı da sızdırılan afişler ile neredeyse aynı. Infinity-U bir ekran ile geleceği netleşen cihazın ekran çerçeveleri de oldukça ince gözüküyor. Cihazın yan tarafları ise biraz daha Premium bir görüntü ile karşımıza çıkarak alüminyumdan yapılmış gibi görünüyor.

Ses kontrol düğmeleri ve güç düğmesi cihazın sağ tarafında bulunuyor. Arka tarafında ise sol köşede dikey olarak yerleştirilmiş üçlü bir kamera kurulumu konumlandırılmış. Cihaz ekran tarafında Full HD Plus Super AMOLED bir ekrana sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte ekran üzerinde ekran altı parmak izi teknolojisi de barındırması bekleniyor.

Kameralar ana kamera 48 Megapiksel, ikincil kamera 5 Megapiksel ve üçüncül olarak ise 8 Megapiksellik sensörler barındırıyor. Ön tarafta, damla çentiğin üzerinde bulunan kamera ise 32 Megapiksel olarak oldukça iyi bir sensörle karşımıza çıkıyor.

Donanım tarafında kutu üzerindeki özelliklere ve daha önceki sızıntılara göre cihaz Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisinden güç alıyor. Cihazın 5G destekleyecek ve desteklemeyecek farklı varyantlarının olup olmadığı bilinmese de 5G destekleyen bu cihazda 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunuyor.

Cihaz farklı RAM ve depolama alanı varyantları ile de karşımıza çıkabilir. Batarya bilgileri henüz bilinmeyen cihazın Super Fast Charging teknolojisine sahip olduğunu da kutu üzerinden görebiliyoruz.

Cihazın hangi renkler ile sunulacağını bilmesek de kutu üzerindeki beyaz renk oldukça şık görünüyor. Kısa süre içerisinde de cihazın diğer özelliklerinin de sızdırılması bekleniyor. Henüz cihazın çıkış tarihi konusunda net bilgi bulunmuyor fakat 4 Eylül muhtemel tarihler arasında.

Bir yanıt yazın