tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Geçen yılın en çok satan akıllı telefonu belli oldu!

Geçen yılın en çok satan akıllı telefonu belli oldu!

Birçok kişi en çok hangi telefon satıldı? Sorusunun cevabını merak ediyor. Liderliği bir süredir elinde tutan Apple, dünyanın en çok satan akıllı telefon modellerine sahipti.

Samsung ise bu liderlik yarışında Apple ile boy ölçüşüyor. Yeni yayınlanan veriler ile 2019 yılının en çok satan telefon modeli belli oldu. iPhone XR satışları ile ipi göğüsledi. Listenin geri kalanında ise oldukça ilginç bir hakimiyet söz konusu.

Dünyada en çok satan telefon modeli hangisi?

Ülkemizde de oldukça popüler olan iPhone modelleri ve bir diğer tarafta bütçe dostu iyi performans sunan Android işletim sistemine sahip telefonlar… Akıllı telefon diyince akla birçok marka geliyor. İhtiyaçlar dahilinde tercih edilen akıllı telefonlar, ülkeden ülkeye ve kullanıcıların bütçelerine göre farklılık gösterebiliyor.

iOS işletim sistemine sahip modelleri tercih edenler yüksek meblağlar öderken, yüksek performans ve kaliteli bir sistem için bu tercihleri yapıyor. Bunun yanında Android tarafta da bu ihtiyacı karşılayan telefonlar olduğu gibi, orta ve alt segment telefonlar da kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bakıldığında Android işletim sistemine sahip telefonların çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Peki Omdia’nın yeni yayınladığı verilerine göre geçen yıl dünyada en çok satan telefon hangisi oldu?

iPhone XR satışları ile lider!

Bu sorunun cevabını 2019 yılında dünyada en çok satan akıllı telefon Apple’ın iPhone XR’ının olduğu yönünde verebiliriz. Yayınlanan verilerde görüldüğü üzere 2019 yılında en çok iPhone XR satılmış. Onu yine bir iPhone modeli olan ve geçen eylül ayında kullanıcıyla buluşan ailenin uygun fiyatlısı iPhone 11 takip ediyor. Üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada ise bizi hiç şaşırtmayan ve Avrupa’nın da bir süredir lider markaları arasında yer alan Samsung takip ediyor.

Bir yanıt yazın