tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Google’dan Pixel 4 adına şaşırtıcı istek

Google’dan Pixel 4 adına şaşırtıcı istek

Orada bulunan bazı kişiler, tanımlanamayan objenin Pixel 4’e veya ona benzer bir cihazın prototipi olduğunu öne sürdü. Bir kişi eğer yüz verilerini Google’a iletmek istiyorsa, bir feragatname imzalamak zorunda. İmzalanan anlaşmanın ardından yüzünü taratmaya hak kazanan o kullanıcı, yüz bilgilerini dijital ortama aktardıktan sonra beş dolarlık hediye çekini alıyor.

Arama motoru şirketinin yeni uygulamasını deneyenler, bunun iyi niyetli bir uygulama olduğunu ve yeni nesil yüz tanıma teknolojisini geliştireceğinisavunuyor. Geçtiğimiz ay aynı durumun başına geldiğini söyleyen “oheightthirtytwo” isimli bir Reddit kullanıcısı, kendisinin New York’ta olduğunu ve yabancı bir kişinin kendisine yaklaşıp 5 dolarlık bir Starbucks hediye kartı karşılığında tarama cihazını kullanıp kullanmak istemediğini sorduğunu ifade etti.

Reddit kullancısı, teklif sahibine hediye çekinin amacını sorduğunda ondan şöyle bir yanıt almış: “Çok kalınkutumsu fakat göze çarpmayan bir kasaya sahip olan yeni bir cihaz gelmek üzere. Buna katkıda bulunmak ister misin?” Kimilerine göre böylesine bir tanım Pixel 4’ü işaret ediyor. Zira Google’ın, yeni bir yüz kimliği sistemi üzerinde çalıştığı biliniyor. Yüz doğrulama sistemi, telefonlarda bulunan kilit ile ilgili.

Bir yanıt yazın