tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Instagram, sizi görünen adınızı ve kullanıcı adınızı kullanarak iki farklı şekilde tanımlıyor. Bunlardan herhangi birini istediğiniz zaman değiştirme şansına sahipsiniz. Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi hem web sitesinden hem de mobilden gerçekleştirilebiliyor. Görünen adınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ancak, kullanıcı adı kısmında daha önce kullanılmamış bir isim seçmeniz şart. Bu yazımızda Instagram uygulaması ile kullanıcı adı değiştirme aşamalarına yakından bakıyoruz. Sonrasında ise Instagram web üzerinden kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt veriyoruz.

Instagram kullanıcı adı değiştirme

Birçok sosyal medya platformu, kullanıcı hesabı kurulduktan sonra isim değişikliğine izin vermez. Ancak, Instagram bu esnekliği ile kullanıcıların gönlünü çaldı bile.

iOS‘teki ve Android‘deki mobil uygulama üzerinden ya da bilgisayar tarayıcısından Instagram kullanıcı adı değiştirme aşamaları kolayca halledilebiliyor.

Şimdi Instagram uygulaması ile kullanıcı adı değiştirme aşamalarına yakından bakalım.

Instagram uygulaması ile kullanıcı adı değiştirme

Instagram uygulamasını başlatın ve profil sayfasına gitmek için ekranın sağ altındaki hesap simgesine dokunun.

Uygulamada yapılandırılmış birden fazla hesap varsa, ekranın üst kısmından hesap adına dokunun ve değişiklik yapmak istediğiniz hesabı seçin.

‘Profili Düzenle’ye dokunduktan sonra Ad ve Kullanıcı Adı yazan kısımların yanındaki alana dokunun ve değişikliklerinizi yazın. Hazır olduğunda sağ üstte bulunan Bitti butonuna dokunun. Hepsi bu kadar.

Bir yanıt yazın