tarihinde yayınlandı Yorum yapın

iOS 13.3 güncellemesi çıktı!

iOS 13.3 güncellemesi çıktı!

iOS 13 sürümünde ortaya çıkan sorunlar nedeniyle oldukça fazla güncelleme yayınlayan Apple son günlerde merakla beklenen iOS 13.3 güncellemesini yayınladı. iOS’un yeni sürümüne ek olarak Apple Watch için watchOS 6.1.1 ve Apple TV için tvOS 13.3‘ün yanı sıra HomePod OS 13.3 güncellemesi çıktı. Apple, iOS 13.2’den altı hafta sonra iOS 13.3 sürümünü kullanıcılar ile buluşturmuş oldu. iOS 13.2.3 sürümünün üzerinden ise sadece üç hafta geçti. Gelin, şimdi yeni iOS sürümünün sunduğu yeniliklere yakından göz atalım.

iOS 13.3 güncellemesi çıktı

Apple güncelleme notlarında “iOS 13.3 iyileştirmeler, sorun gidermeler ve Ekran Süresi için ek ebeveyn denetimleri ekler” ifadesini kullanıyor. Daha önce sizlere duyurduğumuz gibi artık ebeveynler çocuklarının kimleri telefon ve FaceTime ile arayabileceğini, kimlere mesaj gönderebileceğini belirleyebiliyor.

İletişim sınırı bu kişiler dışında kimseyle iletişime izin vermiyor. Gmail’de ileti silmeye engel olan bir sorundan, boşluk tuşuna uzun süre basıldığında imlecin hareket etmesini engellemeye kadar birçok sorun ortadan kaldırıldı.

Kullanıcılar artık NFC, USB ve Lightning FIDO2 uyumlu güvenlik anahtarlarını kullanabiliyor. Güncelleme notlarına dikkat çekmiyor olsa da, kullanıcılar artık Emoji klavyesini açtığında Memojiler ile karşılaşmak zorunda değil.

Memojileri kapatmanıza imkanı tanıyan yeni bir seçenek eklendi. Yeni iOS sürümü daha önce iOS 13 güncellemesini alan tüm cihazlara geldi. Tek yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmek.

Bir yanıt yazın