tarihinde yayınlandı Yorum yapın

iPhone 12 serisi tamamen çentiksiz

iPhone 12 serisi tamamen çentiksiz

Apple, 2020 yıl sonuna kadar 100 milyon adet iPhone satmak istiyor. Özellikle son aylarda düşen iPhone satış rakamlarını düşündüğümüzde, Apple’ın 100 milyon barajını aşma hayali kulağa pek de gerçekçi gelmiyor. Ancak şirket, eylül ayında tanıtacağı iPhone 12 serisine oldukça fazla güveniyor.

İlk olarak LetsGoDigital tarafından tespit edilen yeni Apple patenti, iPhone 12 serisinde tamamen çentiksiz ekranların kullanılacağını gösteriyor. Ancak bazı iddialara göre aşağıdaki patent görüntüsü, yeni nesil iPod Touch’a da ait olabilir.

Patent görüntülerinden elde edilen tasarıma baktığımızda, cihazın tamamen ekrandan oluştuğunu ve herhangi bir çentiğin olmadığını görebiliyoruz. Ayrıca ekranın sol tarafında, ses açma-kapama ve bir adet güç tuşu da yer alıyor.

Ekranın etrafında biraz kalın çerçeveler bulunan cihazda, herhangi bir ön kamera görünmüyor. Bildiğiniz gibi Apple’ın Face ID teknolojisi, günümüz iPhone’larında çentiğin içine yerleştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak yukarıdaki cihazda Face ID ile ilgili herhangi bir kanıt yok.

Bir yanıt yazın