Spotify otomatik kapatma özelliği Android’de; Birçok kullanıcı uyurken müzik dinlemeyi çok seviyor fakat gecenin sonunda telefonlarının pil seviyesinde hızlı bir tükenme oluyor. Spotify otomatik kapatma özelliği sayesinde bu sorunu çözüme kavuşturuyor. Kullanıcılar tarafından da özellikle çok rağbet gören bu özellik Android cihazlara da geliyor. Birçok kişinin muzdarip olduğu bu özellik ile artık uyandığınızda şarjınız bitmiş olmayacak. Spotify otomatik kapatma özelliği sayesinde Android cihaz kullananların yüzünü güldürüyor. İstediğiniz kadar müzik dinleyebileceğiniz ve siz uyuduğunuzda da otomatik kapanan bu özellik sayesinde pil seviyenizde bir değişme olmayacak.

Spotify’de dahil olmak üzere otomatik kapatma özelliğinin yanı sıra müziğin ne kadar süre çalınması gerektiğini siz belirliyorsunuz, bu durum sizin içinde büyük kolaylık haline geliyor, telefonunuzun şarjının bitme özelliği de böylece son bulmuş oluyor.

Spotify otomatik kapatma özelliği Android’de bu özellikle birlikte müziğin ne kadar süre çalacağını da siz belirlemiş oluyorsunuz.

5,10,15,30,45 ve 60 dakika gibi seçenekler sonunda da dinlediğiniz şarkılar bu seçtiğiniz sürenin ardından sonlanıyor. Aynı zamanda parça bitiminden sonra da duraklama yapabiliyorsunuz, Android cihaza sahip olan çoğu Spotify kullanıcısı bu özelliğe erişebiliyor. Eğer sizin de Android cihazınız bulunuyorsa şarkının ekranına giriş yapıp sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklarsanız otomatik kapatma özelliğini de aktif edebilirsiniz.