tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Xiaomi’nin dikkat çekici katlanabilir telefon patenti!

Xiaomi’nin dikkat çekici katlanabilir telefon patenti!

Xiaomi katlanabilir telefon üreten markalar arasına katılmak istiyor. Bu konuda çalışmalarına hız veren Çinli teknoloji devi katlanabilir telefon için AB Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yaptığı başvurulara bir yenisini ekledi.

Xiaomi’nin bu akıllı telefonu diğer rakiplerinin aksine, ikiye değil üçe katlanıyor. Telefon üç bölüme ayrılıyor, sol ve sağ bölüm cihazın ortasına doğru katlanıyor. İlginç olan kısım ise telefonu katladığınızda kamerayı kapatmış oluyorsunuz.

Xiaomi katlanabilir telefon açılır kamera ile gelebilir!

Xiaomi’nin ön kamerayı açılabilir yapıyı tercih edebileceği belirtilirken, patent çizimlerinde bu detay görünmüyor. Telefon katlandığında arka tarafta iki ekran oluşturuyor ama bu kez kamera kapanıyor. Xiaomi katlanabilir telefonunu yılın ikinci çeyreğinde çıkarmayı planlıyordu. Ancak, Samsung’un Galaxy Fold modelinde ortaya çıkan sorunlar nedeniyle geri adım atmasından sonra, piyasadaki diğer üreticiler sessizce beklemeye başladı. Huawei Mate X modelinin ise iki ay içerisinde kullanıcılara sunulması bekleniyor. Sorunları çözdüğü belirtilen Samsung’un Galaxy Fold konusunda uygulayacağı strateji ise halen netlik kazanmış değil.

Bir yanıt yazın