YouTube Music, sonunda Türkiye’ye açıldı

YouTube Music, sonunda Türkiye’ye açıldı

Geniş müzik arşivleriyle telefonlara müzik indirme dönemini bitiren Apple Music ve Spotify gibi servislerden sonra sıra YouTube Music servisine geldi. YouTube Music Türkiye için de aktif hale geldi. Uygulama artık Türk kullanıcılar için de kullanılabilir.

YouTube Music Türkiye için geldi

Spotify ve Apple Music’in önemli rakibi YouTube Music Türkiye için de indirilebilir olacak. 2018 yılında belirli ülkeler için kullanıma sunulan uygulama ile müzik dünyasında yeni bir rekabetin fitili ateşleniyor diyebiliriz.

YouTube Music özellikleri ile de alıştığımız diğer müzik servisleriyle benzerlik gösteriyor. YouTube ile iletişim haline çalışan uygulama, kullanıcının YouTube arama geçmişini ve müzik listelerini öneri olarak sunuyor. Yurt dışında milyonlarca şarkının ve birçok çalma listesinin bulunduğu uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

YouTube’da bulunan içerikler YouTube Music ile birlikte geliyor. Ayrıca kullanıcının ne yaptığına ya da nasıl hissettiğine göre birçok çalma listesi de platformda bulunuyor. Türkiye’den ve dünyadan hit videolar Hotlist sayfasında yer alıyor. Kullanıcının izlediği videolara göre oluşan video önerileri Ana Sayfa’da bulunuyor. Ayrıca kullanıcıya özel öneriler de sunuluyor.

Dinlemek istediği şarkının ismini hatırlayamayan kullanıcılar için şarkı sözüyle ya da şarkıyı tarif ederek de aramak mümkün. YouTube Music Premium ile birlikte Wi-Fi’a bağlanıldığında çevrimdışı karışık liste otomatik olarak kaydediliyor.

Reklam destekli YouTube Music ücretsiz olarak sunuluyor. Ayrıca, ayda 13,99 TL abonelik ile arka planda dinleme, indirme ve reklamsız dinleme imkanı sağlayan YouTube Music Premium abonesi olunabiliyor.

Kaydını 29 Temmuz’a kadar kadar yaptıran müzikseverler YouTube Music Premium’u üç ay süreyle ücretsiz olarak deneyebiliyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir