tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Apple bir uygulamanın fişini çekti

Apple bir uygulamanın fişini çekti

iPhone kullanıcıları için pek de sevindirici olmayan bir bilgi ortaya çıktı. Birçok uygulamanın yer aldığı App Store’dan bir uygulamanın kaldırıldığı açıklandı. App Store’dan kaldırılan uygulamalar arasına bir yenisini daha eklendi. Rewound isimli uygulama artık indirilemeyecek.

Apple, Rewound isimli uygulamayı kaldırdı

Apple, iPhone’u iPod görünümüne çeviren Rewound isimli uygulamayı kaldırdığını açıkladı.

Aslında bu yazılım iPhone’u, iPod görünümüne çeviren ilk uygulama değil. Fakat bugüne kadar yapılan benzeri çalışmalar, Apple’ın ticari ve fikri mülkiyet haklarına takıldığı için App Store’da yer alamadı.

Ancak uygulama geliştiricisi Louis Anslow, bu özelleştirilebilir müzik çalar uygulamasını hiçbir hakkı ihlal etmeden üretmeyi başardı. Bu yüzden de Rewound, App Store’da ilk etapta kullanıcı karşısına çıkabildi.

Bu özelleştirilebilir müzik çalar uygulaması, birçok farklı görünüme bürünebiliyordu. Bu nedenle iPhone kullanıcıları tarafından da uygulama oldukça beğenildi.

Kaldırılma sebebi Apple Music mi?

Louis Anslow’a göre, uygulamanın asıl kaldırılma nedeni, geliştirdiği uygulamada sunduğu özelliklerin Apple Music’te ücretli olarak kullanıcıya verilmesi. Anslow da bu yüzden bu kararın anlaşılabilir olduğunu düşünüyor.

Geliştiricinin açıklamasına göre, uygulamanın farklı bir versiyonu oluşturulacak ve o şekilde tekrar App Store’da kullanıcı karşısına çıkacak. Şu anda bu uygulamanın 170 binden fazla kullanıcısı uygulamayı güncelleyip kullanmak istiyor fakat bu mümkün olmuyor.