tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu

Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu

Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu. Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında bölgeye mobil baz istasyonları sevk edildi.

Mağduriyetleri minimum seviyeye indirmek isteyen Türk Telekom Elazığ Depremi sonrasında sahaya indi. AFAD’ın daveti üzerine deprem bölgesine hareket eden Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi ise arama kurtarma faaliyetlerine etkin bir şekilde destek veriyor.

Türk Telekom Elazığ depremi için tüm imkanları kullanıyor

Kesintisiz iletişim için tüm tedbirleri alan Türk Telekom, acil iletişim ve mobil iletişim araçları ile depremzedelere ücretsiz iletişim hizmeti sunuyor. İlk etapta Elazığ PTT ve Valilik önünde olmak üzere, Elazığ ve Malatya genelindeki 547 ankesörlü telefon, sabit ve mobilde yurt içinde tüm yönlere ücretsiz oldu.

Sabit ses ve internet desteği

Yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul’da kuruluma hazırlanan 6 adet şarj ünitesi öncelikli olarak belirlenen 3 toplanma alanında hizmet vermek üzere Elazığ’a gönderildi. Vatandaşların sabit ses ve internet ihtiyaçlarına destek olmak adına her bir lokasyonda 5 sabit ses ve 2’şer sabit internet faaliyete geçirildi. Bu noktalarda bölge halkına limitsiz olarak WİFİ internet hizmeti sunulmaya başlandı. Bunun yanı sıra Elazığ ve Malatya’da bulunan Türk Telekom Mağazaları da ücretsiz şarj hizmetini aralıksız sürdürüyor.

Not: WiFi arama özelliği maalesef şu anda Türk Telekom’da çalışmıyor. Turkcell ve Vodafone tarafından sunulan bu özelliği Türk Telekom kullanıcıları uzun süredir bekliyor.