tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Galaxy S9 Android 10 için düğmeye basıldı

Galaxy S9 Android 10 için düğmeye basıldı

Samsung’un Android 10 takvimine dair en net bilgiler kısa süre önce ortaya çıktı. 2020 yılında hangi modellerin ne zaman güncelleme alacağı bilgisinin ardından bir müjde de Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus sahiplerine geldi. Galaxy S9 Android 10 beta için düğmeye basıldı.

Galaxy S10 Android 10 beta için müjde verildi

Android ekosistemini kullanan markaların, Android 10 entegrasyon çalışmaları devam ediyor. Bu markalardan biri de Samsung. Android 10 tabanlı One UI 2.0 arayüzünü modellerine getirecek olan Samsung, Galaxy S9 için de testlere başladı. Bildiğiniz gibi yakın zaman önce benzer testler Note 9 modeli için başlatılmıştı.

Güney Kore ve Hindistan’da başlatılan testlerle birlikte Galaxy S9 Android 10 için ilk adımı attı. Önceki sürümlerde olduğu gibi Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerindeki One UI 2.0 beta sürümü, Android 10’da sunulan tüm özellikleri getirecek. Ayrıca, Android 10 özelliklerine ek olarak, One UI için özel değişiklikler de gelecek. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise tasarım iyileştirmeleri olacak. Örneğin, ses seviyesi çubuğunun boyutu küçülecek aynı şekilde arayan bildirimleri de daha küçük bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak.

Beta programının ilerleyen günlerde daha fazla ülkeye yayılması bekleniyor.

Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 modelleri için de beta programı kapanmış durumda. Bu da nihai sürümün söz konusu modeller için son düzenlemelerinin yapılmasının ardından yayınlanma ihtimalini artırıyor.