tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Çin Corona virüsü için Drone ile önlem alacak

Çin Corona virüsü için Drone ile önlem alacak

Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü, birçok şehri etkisi altına almış durumda. Virüs, Çin haricinde bazı Avrupa ve Amerika ülkelerinde de görüldü. Dün yapılan açıklamaya birlikte Dünya Sağlık Örgütü, virüs için acil durum ilan etmiş durumda. Bu kapsamda sağlık uzmanları ve yetkililer ile birlikte çok sıkı önlemler alınıyor. Özellikle Çin’de bulunan vatandaşların maskesiz gezmesi yasaklandı.Çin hükümeti, Corona virüsü için Drone ile önlem almaya karar verdi.

Çin hükümeti Corona virüsü için Drone ile uyarı yapacak

Sağlık uzmanlarının yönlendirmeleri ile birlikte, birçok şehirde Corona virüsü için önlem alınıyor. Özellikle vatandaşların maske takması büyük önem taşıyor. Açık alanlarda ve toplum içerisinde maske takmayan vatandaşlar içinse cezai yaptırım uygulanıyor. Virüs için önlemlerini arttıran Çin hükümeti, vatandaşlarını Drone ile izliyor.

Maske takmayan vatandaşları Drone ile izlemek ve uyarmak için başlatılan çalışma, sağlık ekipleri tarafından yürütülüyor. Açık alanlarda maske takmadan gezen vatandaşlar Drone ile tespit ediliyor. Ardından vatandaşlar için uyarıda bulunuluyor. Virüsün yayılma hızını kesmek isteyen hükümet, sürecin artarak devam etmesi durumunda daha katı kurallara da başvurabilir.

Bir yanıt yazın