tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Karantinadaki kişilere binlerce iPhone dağıtıldı!

Karantinadaki kişilere binlerce iPhone dağıtıldı!

Corona virüsü için tüm dünya genelinde çeşitli önlemler alınırken, en zor karantina süreçlerinden birisi de gemilerde yaşanıyor. Japonya’nın Yokohama Limanı’nda karantinaya alınan yolcu gemisi Diamond Princess’te bugüne kadar 174 corona virüsü vakası görüldü.

Hali hazırda gemide olan diğer yolcular için karantina süreci devam ederken, yaklaşık 2000 adet iPhone dağıtıldı. Neden iPhone dağıtıldı? Japon Sağlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hastaların doktorlarla iletişim kurmasını sağlayan bir uygulamaya sahip.

Karantinadaki gemide yaklaşık 2000 iPhone dağıtıldı

Dağıtılan iPhone’larda bu uygulamalar önceden yüklenmiş bir şekilde yolculara sunuldu ve böylece tıbbi tavsiyeler konusunda doktorlarla iletişime geçmenin en iyi yolu olduğuna karar verildi. iMore’a göre daha uygun fiyatlı olacağı için ilk etapta Android cihaz dağıtılacaktı.

19 Şubat 2020 tarihine kadar karantina altında kalacakları bir yere götürülüyor.Ancak, söz konusu uygulamanın Android cihazlarda düzgün çalışmadığına dair endişeler vardı.. NBC News’e göre yolcular gemiden ayrılmaya başladı. Bu kadar uzun süre aynı bölgede kalmanın psikolojik sorunlara neden olabileceği dile getirilirken, 80 yaşın üzerindeki yolcuların yanı sıra tıbbi durumları ve / veya gemide penceresiz bir kabini olanlar da gemiden çıkarılıyor.

Bir yanıt yazın