tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Mars yolculuğu: SpaceX Starship için tarih açıklandı…

Mars yolculuğu: SpaceX Starship için tarih açıklandı…

Mars yolculuğu: SpaceX Starship için tarih açıklandı… Herkes bu konuyu merak ediyordu.

Elon Musk, Mars’ın kolonileştirilmesine kafayı fena halde taktığı artık herkes tarafından bilinir hale geldi. Musk’ın hedefini gerçekleştirmek ve uzay turizmini başlatmak isteyen çalışmalar yürüten SpaceX Starship için tarihi açıkladı.

SpaceX bu fırlatma sistemini Big Falcon Rocket veya BFR olarak tanımlıyor. Şu anda Teksas ve Florida’da geliştirme sürecine tüm hızıyla devam edilirken, 180 metre boyunda olduğunu belirtmek isteriz.

SpaceX Starship için 2021 yılını hedefliyor!

SpaceX’in Ticari Satış Başkan Yardımcısı Jonathan Hofeller, 2021 yılına kadar Starship’i uzaaya fırlatmayı hedeflediklerini belirtti. Endonezya’da katıldığı bir konferansta konuşan Hofeller, üç farklı uydu şirketi ile görüştüklerini belirtti.

Bu şirketlerden hangisinin ilk müşteri olacağı henüz bilinmezliğini korurken, SpaceX insanlı yolcuklara başlamak için oldukça acele ediyor. Buna rağmen birçok uzman en iyi ihtimalin 2024 yılı olduğunu belirtiyor.

Yıllarca eğitim alan astronotları bile zorlayan bu yolcukları, uzay turizmine uygun hale getiren Starship ile olarak dünya yörüngesinde test edilecek. Dünya yörüngesinde yapılacak olan testlerden başarıyla geçen insanlar Mars’a gitmeye hak kazanacak.

Yani uzay yolculuğu için milyonlarca dolar ödemek yeterli olmuyor. Aynı zamanda sağlıklı olunması birçok ağır testten başarıyla geçilmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın