tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Güney korede windows yasağı şoku

Güney korede windows yasağı şoku-turker-taktak

Güney korede windows yasağı şoku soğuk duş etkisi yarattı, windows korede yasaklanabilir.

Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows birçok devletin resmi kurumlarında da dahil olmak üzere sıkça kullanılıyor.

Hükümetler bu durumdan biraz rahatsız olsa da yine de çoğu dünya ülkesinde Windows kullanılmaya devam ediyor. Artık birçok ülke Windows bağımlılığından kurtulmak istiyor. Güney kore Windows yasağı ile ilgili de farklı çözümler aramakta. Güney kore windowsu resmi kurumlarda kullanmayı bırakmak üzere.

Güney korede windows yasağı şoku; Windows yerine açık kaynak kodlu Linux’u tercih edecek olan Güney Kore hükümeti maliyeti gittikçe düşürüyor. Resmi kurumlar her bilgisayar için ayrı bir Windows lisansı almak zorunda olduğu için çok fazla maliyet oluşturuyor.

Hükümetleri rahatsız eden bu problem çözüme kavuşacak. Türkiye’de de Windows yerine Linux temelli pardus sisteminin de kullanılacağı iddialar arasında yer alıyor.

Güney korede windows yasağı şoku ile resmi kurumlar gündemi tartışır oldu. Özellikle de tüm dünya ülkelerinde de gündem olmayı başaran windows yasağı güvenlik açısından ve maliyet açısından da tartılaşan teknoloji konuları arasına girdi. Özellikle maddi açıdan da büyük gündem yaratan bu dünya ülkelerinde de büyük yankı uyandırdı.

 

Bir yanıt yazın