tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Android Q adaptif uyku ile pil süresini arttırmak!

Android Q adaptif uyku ile pil süresini artıracak-turker-taktak

Android Q adaptif uyku ile pil süresini arttırmak…

Google, Android Q işletim sistemi ile birlikte daha iyi bir kullanıcı deneyimi için onlarca yeni özelliği kullanıma sunacak. Uzun bir süredir telefon üreticilerinin kullanıcılara sunduğu bazı özellikler Android Q ile standart hale gelecek.

Android Q adaptif uyku özelliği ile geliyor!

Ekrana bakıyorsanız, uzun süre dokunmasanız bile ekran kapanmıyor. Bu sayede özellikle uzun makaleler okurken ekranın kapanmasına engel olunuyor. Tabi, ekrana bakmadığınızda ise zaman aşımı devreye giriyor.

Bu sayede ekran kapatılarak cihazın daha uzun bir pil ömrü sunması sağlanıyor. Google’ın Adaptif Uyku olarak tanımlamış olduğu bu özellik ilk olarak Google I/O 2019 sonrasında yayınlanan Android Q Beta 3’de görülmüştü.

Geçtiğimiz günlerde geliştiricilerin kullanımına sunulan Beta 4’te bu özellik animasyonlar ile desteklendi. Bu özelliği aktif etmek için Ayarlar menüsü altındaki Ekran bölümüne girerek ilgili seçeneği işaretlemek yeterli.

Bu özelliğin yeni Android sürümü ile piyasadaki Android cihazların büyük bir kısmına yayılması bekleniyor. Zira, en büyük gereksinim ön kamera olduğu için işlemci tarafında vs. herhangi bir kısıtlama olduğu düşünülmüyor.

Bir yanıt yazın