tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Google, blog yönetimi aracını kapattı!

Google blog yönetimi aracı neden kapatıldı?

Blog sahiplerine, arama sorgularında sıkça kullanılan kelimeler ışığında, trend olan konuları ve bu konuların analizlerini bir rapor halinde sunan Blog Compass, Google mezarlığına katılan en yeni isim oldu. Peki, Compass neden kapatıldı?

Sonlandırılmadan önce beta sürecine tabi tutulan sistem, Google Play Store üzerinden hâlâ ulaşılabilir bir durumda. Kendisini indirdiğiniz takdirde sizi bir elveda mesajı karşılıyor.

Amerikalı firma, ilgili uygulama için şu sözleri sarf etti: “Birkaç ay bekledik ve birkaç ay sonra uygulamanın kullanımını sonlandırmak istedik. Eğer blogunuzu yönetmeye devam etmek istiyorsanız, “Google for WordPress” servisine ait olan “Site Kit“e  veya Blogger’a başvurun.”

Google Play Store’un istatistiklere göre Blog Compass’in toplamda en az 10.000 kere, en fazla ise 50.000 kere kurulduğu (indirildiği) biliniyor. Kullanıcılar, bu araçtan memnun değillerdi. Verimli bir araç olmayan Blog Compass, başka nedenlerden ötürü de tercih edilmiyordu.

Tercih edilmeyen blog yönetimi aracı çok sorunlu bir yapıya sahipti. Zira geçtiğimiz Ekim ayından beri sorunlu olan proje, birçok kişinin, bu sistemi kullanmak adına, kendi Google hesabına girememesine sebep olmuştu. Ayrıca yayımlanması gereken son güncelleme raporu da bir ay gecikmişti.

 

Bir yanıt yazın