tarihinde yayınlandı Yorum yapın

iPhone 6 patladı iddiası

iPhone 6 patladı iddiası

Akıllı telefon kullanırken korkulan başlıca tehlikelerden biri cihazların patlamasıdır. Bu konudaki son gelişme ise küçük bir kızın iPhone 6 patladıiddiasıyla yeniden ortaya çıktı. Küçük kızın söylediğine göre, telefonu elindeyken payladı.

Küçük kızın elinde iPhone 6 patladı (mı?)

Kaliforniyalı 11 yaşındaki Kayla Ramos , iPhone 6’nın elinde patladığını iddia ediyor. Kayla Ramos, kıvılcımları görünce cihazı aniden fırlatmış. 23ABC tarafından detaylandırılan iddiada Ramos, iPhone 6’yı fırlattıktan sonra bir battaniyeyi deldiğini de söyledi. Ramos, iPhone 6’sını sadece YouTube videoları izlemek için kullandığını da ekledi.

11 yaşındaki kızın annesi ise Apple’a ulaştığını ve telefonu bir servis merkezine göndermesi gerektiğini söyledi. Apple’ın da aileye yeni bir telefon sağlayacağı ve patlamanın nedenini araştıracağı bildirildi. Apple genellikle, orijinal olmayan şarj kabloları ve satış sonrası yetkisiz onarımların da dahil olmak üzere iPhone’ların alev almasına neden olabilecek birkaç etken olduğunu açıklamıştı. Ancak telefonun donanım deformasyon durumu göz önüne alındığında bu durumların hiçbirinin iPhone 6 için geçerli olmadığı görülüyor.

Ramos’un davasındaki detaylar belirsizliğini koruyor, ancak Apple’ın patlama sebebi hakkında açık bir şekilde yorum yapıp yapmayacağı belirsizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın