tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Parmağınızdaki sağlık takipçisi: Akıllı yüzük Circular

Parmağınızdaki sağlık takipçisi: Akıllı yüzük Circular

Akıllı yüzük kavramı aslında hayatımıza Amazon’un Echo Loop ile girse bile yine de beklenen karşılığı göremedi desek yeridir. Uygun fiyatlısından yüksek fiyatlısına akıllı yüzükler ortaya çıkmış olsa da akıllı yüzük Circular tıpkı bir akıllı saat veya bileklik gibi davranmasıyla dikkat çekiyor.

Kickstarter aracılığı ile desteklenen ve yaklaşık 302 bin dolarlık bir gelir elde eden tasarımın detayları oldukça dikkat çekici. Bu minik ve şık yüzük, spor yapıp yapmadığınızı ve uyku düzenine dikkat edip etmediğinizi takip edebiliyor.

Bildirimlerinizi veya aramalarınızı size titreşimler eşliğinde aktarabilen bu akıllı yüzükKira adında bir mobil uygulamaya sahip. Kendi uygulaması ile gayet uyumlu bir şekilde çalışan Circularakıllı saat kullanmak istemeyenler için oldukça faydalı bir alternatif olarak piyasada yer alıyor.

Tasarımsal açıdan üç farklı seçenek ile gelen akıllı yüzüğün ağırlığı normal bir yüzüğün ağırlığını anımsatıyor. Zira kendisinin ağırlığı sadece 4 gram.

Ayrıca bu akıllı yüzük kendi bünyesinde üç eksenli ivmeölçer, kızılötesi optik nabız sensörü, bluetooth modülü ve tam dolu şarj ile iki gün boyunca kullanılabilen bir batarya bulunduruyor.

Son derece gelişmiş olan Circular, kendi mobil uygulaması ile harikalar yarattığını vaat ediyor.

Böylelikle gün boyunca kan ve oksijen seviyelerinizi, kalori sayısı ve diğer ölçümleri yapabilen bu akıllı yüzük, gece uykuya daldığınızda da sizi takip ediyor. Bir akıllı saat gibi davranan bu akıllı yüzük, kalp atış hızınızı da düzenli olarak ölçüyor.

Yapay zeka ile güçlendirilen akıllı yüzük, Kickstarter üzerinde hala destekleri bekliyor olsa da oldukça yüksek rakamlara zaten ulaşmış durumda. Yine platform üzerinden ön sipariş verilebilen bu ürünün gelişmiş özellikleri oldukça dikkat çekiyor.

Bu ürünü merak edenler kişiler “bu bağlantıyı” kullanabilir.

Bir yanıt yazın